Masáž TuiNa. 5 vecí, ktoré ste nevedeli (a čo to v skutočnosti je)

Masáž TuiNa je forma čínskej masáže, ktorá pôsobí na vaše svaly pre výrazné uvoľnenie napätia.  Doslovne preložené ako „štipkaj a ťahaj“, 

Liečba sa zameriava na špecifické oblasti záujmu, trochu ako akupunktúra.  Technika „harmonizuje jin a jang v tele“ prostredníctvom terapeutickej masáže a v Číne sa používa už viac ako 5000 rokov.

1 Masáž TuiNa využíva rytmus

Tí, ktorí vykonávajú masáž, použijú svoj prst, ruku, lakeť, koleno alebo nohu na vyvíjanie tlaku na rôzne miesta tela.  Táto „rytmická kompresia“ vytvára harmonický tok v celom tele a odstraňuje blokády.

2 Čínska masáž – Všetko je to o rovnováhe

Tradičná forma čínskej masáže kladie dôraz na „holistické liečenie“ – so zameraním na fyzické, duševné a duchovné uvedomenie.  Zámerom je obnoviť rovnováhu prostredníctvom odblokovania kanálov qi, blokovaných napätím a zlými návykmi (zvaliť sa z pohovky a zamieriť k stolu).

3 Oblečená na masáži?

Na rozdiel od iných foriem masáže, Tui Na vyžaduje, aby ste mali na sebe oblečenie (majte ho voľné pre optimálne pohodlie). Masér vám premasíruje celé telo, a postláča rôzne tlakové body.

relax-masaz-tuina-nohy-nadherny-zivot-large-nz

4 Techniky masáže, ktoré už poznáte

Použité techniky sa príliš nelíšia od západných masáží (švédskych a podobne);  hnetenie, trenie, klepanie a stláčanie sú len niektoré zo zapojených činností.  Na konci vás však nečaká žiadne pálenie.

5 Užite si dlhý zoznam výhod TuiNa masáže

Okrem zmiernenia bolesti v končatinách a kĺboch ​​môže Tui Na tiež pomôcť zmierniť stavy súvisiace so stresom, ako je nespavosť, predmenštruačný syndróm a tráviace problémy. 

 

Objavte úžasné benefity pre vaše zdravie a pohodu a objednajte sa na vašu ďalšiu masáž.

Objednajte sa na čísle 📞 0905 255 073
a zažite pocit uvoľnenia, po akom túžite.

📍Teším sa na vás v Bratislave alebo v Bernolákove.